Press "Enter" to skip to content

Czystek u dzieci

Napary z czystka to skuteczna profilaktyka przeciwko grypie i przeziębienia. Wzmacniają one organizm, oczyszczają go z toksyn i pozytywnie wpływają na działanie układów i narządów wewnętrznych.  Z prozdrowotnych właściwości czystka mogą korzystać zarówno dorośli, jak i dzieci. Ziołowe herbatki można podawać już niemowlętom, które ukończyły 3 miesiąc życia. Zobacz jak stosować czystek u dzieci.

Czystek u dzieci – od kiedy stosować?

Czystek jest ziołem bezpiecznym, niezawierającym substancji szkodliwy i uzależniających, dlatego też lekarze nie widzą przeciwwskazań, aby móc podawać go dzieciom. Napary ziołowe z suszu można podawać niemowlętom od 3. miesiąca życia. Dotychczasowe badanie nie wykazały, aby czystek u dzieci wywoływał jakiekolwiek skutki uboczne, nawet przy dużym spożyciu. Jedynym przeciwwskazaniem jest uczulenie dziecka na tę roślinę, które zdarza się niezwykle rzadko.

Jak podawać czystek dziecko?

Czystek dziecku najlepiej jest podawać w formie herbaty, którą robi się z suszu. Aby mieć pewność, że napar będzie miał faktycznie właściwości prozdrowotne, należy zakupić susz z liści ciętych, a nie herbaty ekspresowe w torebkach. Z 1 łyżeczki suszu można zaparzyć 4 porcje naparu. Ma on łagodny smak, podobny do tego, jak herbata z lipy. Jeśli czystek w czystej formie nie będzie smakował maluchowi, herbatę można podawać z dodatkami np. sokiem z cytryny czy miodem. W przypadku starszych dzieci oprócz tabletek można też stosować farmaceutyczne preparaty z ekstraktem z czystka dla dzieci np. sprayu. Dawkowanie takich specyfików jest jasno określone przez producenta i znajduje się na opakowaniu. Jeśli chodzi o napary z czystka, to ich dawkowanie jest dowolne. Najczęściej zalecane jest, aby dzieci piły 2 porcje herbaty na dobę po ok. 150 ml każda.

Czystek u dzieci – w czym może pomóc?

Czystek jest ziołem zawierającym silne antyoksydanty, dzięki temu w naturalny sposób wzmacnia on odporność immunologiczną malucha i hamuje namnażanie się wolnych rodników w organizmie. Zapobiega to rozwojowi chorób takich jak przeziębienie, grypa czy dolegliwości układu górnych dróg oddechowych. Ziele działa również przeciwzapalnie oraz oczyszczająco pozbywając się z organizmu grzybów, bakterii i wirusów. Jest to możliwe dzięki temu, że zawarte są w nim duże ilości polifenoli oraz witaminy C, niezbędnej do funkcjonowania i rozwoju organizmu dziecka.

Roślina ta polecana jest również małym alergikom. Stosowany regularnie obniża poziom histaminy, która jest odpowiedzialna za reakcje alergiczne. Lekarza polecają także stosowanie czystka u dzieci w przypadku częstych infekcji wirusowych, bakteryjnych, atopowego zapalenia skóry czy innych problemów skórnych.

[Głosów:6    Średnia:1.2/5]

Be First to Comment

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

© Czystek.info.pl