Press "Enter" to skip to content

Czystek w aptece

Czystek to jedno z najzdrowszych ziół. Jego właściwości pozwalają go stosować zarówno w profilaktyce, jak i przy leczeniu różnego rodzaju schorzeń. Jego głównym zadaniem jest łagodzenie objawów i dolegliwości oraz wspomaganie terapii farmakologicznych. Wiele osób czystek traktuje również jako profilaktykę np. przed boreliozą. Mimo że prozdrowotne działanie czystka w wielu aspektach nie zostało potwierdzone badaniami (np. przy leczeniu chorób nowotworowych) to nie ma wątpliwości, że zioło to pozytywnie wpływa na organizm człowieka. Chcąc rozpocząć jego zażywanie należy wiedzieć, w jaki czystek w aptece można się zaopatrzyć.

Czystek w aptece – jaki można kupić?

Jedynym z miejsce, gdzie można zakupić czystek, jest apteka. Preparat znajdziemy również w sklepach zielarskich oraz sklepach ze zdrową żywnością. Czystek w aptece występuje w wielu postaciach. Najczęściej możemy zakupić go w formie suszu do zaparzenia naparów. Susz sprzedawany jest w małych lub większych torebkach. Warto pamiętać, że czystek jest ziołem lekkim, dlatego nawet jego 100 g starcza na bardzo długo. Cena suszu zależy od odmiany czystka (a dokładnie kraju jego pochodzenia). Najdroższy susz to ten pochodzący z Grecji oraz Turcji. Zawiera on najwięcej liści. Tańszy czystek importowany jest z Albanii. W jego suszu oprócz liści znajdziemy również nieposiadające większej wartości prozdrowotnej łodygi. Średnio za 100 g suszu z czystka w aptece należy zapałacić ok. 10 złotych. Ceny mogą jednak wahać się dla poszczególnych miast i sieci aptek.

Czystek w suszu nie jest tym jedynym, jaki można nabyć w polskich aptekach. Równie popularny jest ekstrakt z tego zioła, który można zakupić w postaci tabletek. Producenci farmaceutyków proponują tabletki z czystka pakowane po 60 sztuk, co wystarcza na przeprowadzenie miesięcznej kuracji. Czystek w aptece w formie tabletek można również kupić w większych opakowaniach np. po 100 kapsułek. Taki lek uważany jest za suplement diety, a jego cena to od 30 złotych w górę. Zazwyczaj tabletki nie są wykonane z czystego czystka i zawierają domieszki innych ważnych dla organizmu związków. Warto również w wspomnieć o tym, że czystek w aptece występuje w spray oraz kropelkach. Taka forma jego zażywania jest wygodna i komfortowa nawet w podróży. Podobnie jak w przypadku tabletek preparaty nigdy nie zawierają 100% wyciągu z czystka, ekstrakt zazwyczaj wynosi ok. 80-90%. Kupując krople z czystka w aptece należy pamiętać, że zawierają one alkohol, dlatego nie powinny być podawane dzieciom, osobom z problemami alkoholowymi oraz chorą trzustką.

[Głosów:5    Średnia:2.8/5]

Be First to Comment

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

© Czystek.info.pl