Press "Enter" to skip to content

Czystek w kosmetyce

O czystku zazwyczaj pisze się i mówi w kontekście medycyny. Jest on postrzegany jako uniwersalny lek na choroby, dolegliwości i schorzenia. Trzeba jednak pamiętać, że czystek nie jest obcy również i kosmetyce. W tej dziedzinie można go stosować zarówno w formie wewnętrznej, jak i zewnętrznej. Pomaga on nie tylko w codziennej pielęgnacji i zachowaniu urody, ale także leczy wiele schorzeń kosmetycznych np. łupież czy łuszczyca. Zobacz, jakie jest zastosowanie czystka w kosmetyce.

Czystek w kosmetyce do użytku zewnętrznego

Czystek w kosmetyce bardzo często stosowany jest w formie zewnętrznej. Ekstra z tej rośliny można znaleźć w wielu kremach czy żelach do mycia twarzy. Jednak najpopularniejszą formą stosowania czystka w kosmetyce jest hydrolat. Jest to roztwór, który przypomina wodę kwiatową. Tworzony jest bez żadnych sztucznych substancji i dodatków, na bazie kwiatów z krzewu czystka. Specyfik ten ma wiele zastosować. Przede wszystkim zapobiega rozwojowi infekcji, działaprzeciwzapalnie oraz niweluje działanie wirusów, bakterii i grzybów. Sprawia to, że hydrolat z czystka idealnie sprawdza się do codziennej pielęgnacji skóry z problemami trądzikowymi, bliznami czy przebarwieniami. Jest to możliwe dzięki temu, że czystek oddziałuje na tkanki głębokie oraz mikrokrążenie. Polecany jest również do skóry suchej i trądzikowej.

Herbata z czystka w kosmetyce

W kosmetyce wykorzystuje się również z herbatę z czystka. Oprócz tego, że można ją pić i wspierać tym procesy np. hamujące starzenie się skóry, to napary wykorzystywane są również do przemywania skóry i do robienia maseczek. Z wystudzonego naparu można stworzyć maseczki na twarz o właściwościach regenerujących oraz oczyszczających. Napary można również przemywać zmiany trądzikowe czy wysypki oraz płukać skórę głowy, jeśli ma się problem z łupieżem.

Kosmetyki z czystkiem

Kosmetyki z czystkiem przeznaczone są głównie do pielęgnacji skóry suchej, normalnej i dojrzałej. Odżywcze właściwości rośliny z południa Europy pozwalają odpowiednio nawilżyć skórę i sprawiają, że jest ona sprężysta i gładka. Oprócz tego preparaty kosmetyczne zawierające ekstrakt z czystka oczyszczają skórę, ściągają pory, zmniejszają cienie i opuchliznę pod oczami. Wspomagają też likwidację plam i przebarwień. W sklepach z ekologicznymi kosmetykami można znaleźć naturalne preparaty w postaci kremu, maści czy olejku. Warto również zaznaczyć, że kosmetyki z czystkiem to również te z serii do cery dojrzałej. Ich zadaniem jest opóźnienie procesu starzenia się skóry i pojawiania się pierwszych zmarszczek.

[Głosów:12    Średnia:2.4/5]

Be First to Comment

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

© Czystek.info.pl