Press "Enter" to skip to content

Czystek w kroplach

Wraz z rosnącą popularnością ziela czystka ilość form jego spożywania rośnie. Do najpopularniejszych naparów i tabletek dołączył czystek w kroplach oraz sprayu. Te dwie ostatnie formy zażywania czystka, uważane są za bardziej komfortowe i łatwiejsze. Krople z czystka stosować można wszędzie, nie potrzeba ich parzyć czy też gotowania. Wszystko to sprawia, że są one coraz chętniej kupowane i stosowane. Zobacz czy i dlaczego warto stosować krople z czystka?

Krople z czystka – zalety stosowania

O pozytywnym wpływanie czystka na organizm człowieka można przeczytać bardzo wiele. Duża część osób uważa go za cudowny lek na wszystkie bolączki. Należy jednak pamiętać, że czystek nie leczy wszystkich chorób i dolegliwości. Lekarze jasno zaznaczają, że czystek jest tylko profilaktyką i uzupełnieniem standardowego leczenia. Aby jego zażywanie faktycznie przynosiło pożądane efekty, należy jednak stosować się do pewnych zasad. Przede wszystkim kuracja czystkiem powinna być prowadzona regularnie przez co najmniej miesiąc. Pacjent musi również zażywać odpowiednie dawki. Zbyt małe nie będą przynosiły żadnych efektów. Ważne jest również zażywanie czystka w takiej formie, aby uzyska maksymalnie prozdrowotny efekt. Jak wynika z badań i obserwacji duża część prozdrowotnych właściwości czystka to te nierozpuszczalne w wodzie, natomiast rozpuszczalne w ekstrakcie alkoholowym. Biorąc to pod uwagę najodpowiedniejszą i najefektywniejszą formą podawania czystka jest właśnie taki ekstrakt. Czystek podawany doustnie bardzo szybko wchłania się do krwi i niemal błyskawicznie działa na infekcje. Czystek w ekstrakcie alkoholowym podawany jest właśnie w kroplach.

Co trzeba wiedzieć o kroplach z czystka?

Krople z czystka można traktować jako element codziennej diety. Większość producentów rekomenduje stosować je 3 razy dziennie po 2,5 ml, czyli 1 łyżeczce. Krople zażywa się doustnie rozcieńczone z wodą 1: 1. Należy pamiętać, że krople z czystka zawierają alkohol, stąd też nie są rekomendowane do stosowania u dzieci, osób z chorobą alkoholową lub ostrym zapaleniem trzustki. Preparatu nie należy także podawać osobom uczulonym na poszczególne składniki.

Krople z czystka zakupić można w aptece. Zazwyczaj dostępne są w butelkach po 100 ml. Ich średnia cena to ok. 35 złotych. Właściwości kropli są takie same jak tradycyjnego suszu, z którego parzy się herbatę z czystka. Mogą one być stosowane profilaktycznie, jak i do wspomagania leczenia czy wzmacniania systemu odporności immunologicznej organizmu. Kuracje kroplami czystka zazwyczaj wybierają osoby starsze.

[Głosów:9    Średnia:2.7/5]

Be First to Comment

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

© Czystek.info.pl