Press "Enter" to skip to content

Czystek w syropie

Czystek jest ziołem, które stosuje się dziś na wiele chorób i dolegliwości. Bardzo często roślinę tę wykorzystuje  się do profilaktyki i ochrony np. przed przeziębieniem, grypa, a nawet boreliozą. Ekstrakt z czystka bezpieczny jest w każdym wieku i przy każdym stanie zdrowia organizmu. W związku z tym czystek stosowany jest także i u małych dzieci (jak wskazują lekarze, czystek można podawać od 3 miesiąca życia). Najczęściej zioło spożywa się w formie herbaty parzonej z suszu, jednak nie wszystkim może odpowiadać jej mocny ziołowy smak. W odpowiedzi na to koncerny farmaceutyczne ekstrakt z tej rośliny sprzedają też w innych formach, jedną z nich jest syrop. Zobacz, na co może pomoc czystek w syropie.

Czym jest czystek w syropie?

Czystek w syropie do przede wszystkim lek, który stosuje się jako uzupełnienie diety. Jego zadaniem jest wzmacnianie pracy układu odpornościowego oraz zapewnienie jego prawidłowej pracy. Regularnie pity czystek w syropie przyczynia się także do zmniejszenia uczucia zmęczenia, osłabienia i znużenia oraz poprawia ogólne samopoczucie. Zazwyczaj syrop oprócz ekstraktu z czystka zawiera witaminę C, która dodatkowo wspomaga wyżej wymienione zadania.

Syrop z czystka właściwości

Czystek w syropie jest cennym źródłem antyoksydantów, które pozwalają zwalczać pojawiające się w organizmie wolne rodniki. Roślina zawiera również bogate olejki działające przeciwwirusowo, przeciwbakteryjne oraz przeciwgrzybicznie. Dzięki temu pomaga on zwalczać infekcje, bakterii i wirusy. Syrop z czystka często wspomaga leczenie przeziębienie lub grypy.

Czystek w syropie – sposób użycia

Czystek jest roślina bezpieczną dla każdego, oile nie ma się na niego uczulenia, bez przeszkód można pić go nawet w dużych ilościach. Co do zasady czystek nie jest niebezpieczny dla osób starszych, cierpiących na przewlekłe choroby, kobiet w ciąży, matek karmiących piersią czy małych dzieci. Zgodnie z opinią lekarzy czystek można podawać niemowląt powyżej 3 miesiąca życia. Suplementu nie można przedawkować, jednak producenci syropu z czystka zalecają aby przyjmować jedną łyżeczkę (5ml) 2 razy dziennie. Syrop można stosować po rozcieńczeniu z niewielką ilością wody lub jako samodzielny ekstrakt, w zależności od indywidualnych upodobań. Aby uniknąć niepożądanych efektów ubocznych, czystka nie należy spożywać przed, po i w trakcie posiłku. Może to powadzić do wystąpienia anemii lub też obniżenia przyswajalności żelaza przez organizm.

Syrop z czystka – przeciwskazania

Jedynym przeciwwskazaniem do zażywania syropu z czystka jest uczulenie na jakikolwiek ze składników preparatu, w tym na sam czystek. Uczulenia na czystek zdążają się niezwykle rzadko.

[Głosów:7    Średnia:2.9/5]

Be First to Comment

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

© Czystek.info.pl