Press "Enter" to skip to content

Czystek z imbirem

W jesienne i zimowe dni szukamy napojów, które będą nas rozgrzewać, dawać energii oraz ochronić nasz organizm przed infekcjami, wirusami i bakteriami. Jednym z takich napojów jest czystek z imbirem. Rozgrzewająca herbata nie tylko doskonale smakuje, ale również i ma szereg właściwości prozdrowotnych. Dzięki temu, że nie zawiera znanych substancji szkodliwych czy uzależniających, może być stosowany przez osoby w każdym wieku oraz przy każdym stanie zdrowia organizmu. Czystek z imbirem jest mieszanką często polecaną jako uzupełnienie kuracji przeciwgrypowej czy przeciw przeziębieniowej. Nie wywołuje skutków ubocznych, a napar pije się w wybranych przez siebie dawkach. Poznaj przepis na czystek z imbirem.

Prozdrowotne właściwości czystka z imbirem

Herbata z czystka z imbirem leży w sobie prozdrowotne właściwości obydwóch tych produktów. Dzięki zawartości czystka napar wzmacnia układ opornościowy, działa bakteriobójczo i przeciwgrzybicznie, odmładza orgiazm, dodaje energii, wspomaga oczyszczenie organizmu z toksyn i metali ciężkich, działa przeciwwirusowo oraz odstrasza insekty i owady np. kleszcze. Dodając do czystka imbiru, dodatkowo sprawiamy, że przygotowany napój działa przeciwalergicznie i przeciwhistaminowo, zmniejsza wydzielanie śluzu, który utrudnia oddychania, łagodzi nudności, oraz wspomaga odchudzanie. Co więcej, czystek z imbirem odkwasza również organizm. Jak więc widać plusów z picia czystka z imbirem jest bardzo dużo. Co ważne, herbata można pić w każdym wieku i w wybranych ilościach. Czystka nie da się przedawkować. Jest on bezpieczny i nie wywołuje skutków ubocznych, a alergie na niego zdarzają się bardzo rzadko.

Jak przygotować czystek z imbirem?

Do przygotowania herbaty z czystka i imbiru potrzebne będzie świeży kawałek imbiru oraz 1 łyżka suszu z czystka. Najlepiej, jeśli zakupiony susz składa się z samych liści, sprawi to, że jego smak będzie klarowny i łagodny. Pozostałe składniki na herbatę z imbiru i czystka to wrząca woda, szczypta kurkumy, chili oraz cynamonu,1 łyżeczka octu jabłkowego, 1 łyżeczka miodu, plaster cytryny, kilka malin oraz świeża mięta do dekoracji. Imbir oraz czystek należy zalać wrzącą wodą i odstawić na ok. 10 minut do zaparzenia. Następnie odcedza się fusy z ziół i dodaje cynamon, kurkumę i chili dokładnie mieszkają. W kolejnym kroku do herbaty wrzucamy plastra cytryny oraz łyżeczkę octu jabłkowego. Jeśli lubi się słodkie w smaku napary ten przegotowany, można dosłodzić miodem.

Czystek z imbirem jest idealnym napojem rozgrzewającym i uodparniającym. Co do zasady przeciwskazań do spoczywania czystka nie ma żadnych, jednak mieszkanki powinny unikać osoby, na które imbir wpływanie niekorzystnie.

[Głosów:13    Średnia:2/5]

Be First to Comment

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

© Czystek.info.pl