Press "Enter" to skip to content

Czystek z mlekiem

Odkąd czystek stał się popularnym ziołem, które postrzegane jest przez wiele osób jako lek na wszystkie choroby i schorzenia, łączy się go ze wszystkim. W sklepach zielarskich można znaleźć susz z czystka z miętą, trawą cytrynową czy melisą. Każda z tych mieszanek jest prawdziwa bombą zdrowotną i zapewnia odmienne, ale tak samo pozytywne właściwości. Coraz popularniejsze staje się również połączenie czystka z mlekiem. Zobacz, jakie właściwości ma to połączenie oraz jak przygotować czystek z mlekiem.

Czystek z mlekiem – na co pomaga

O właściwościach czystka napisano już bardzo dużo. Warto jednak przypomnieć, że ta południowo europejska roślina zawiera w sobie dużo antyoksydantów oraz olejków, które działają antywirusowo, antygrzybicznie i antybakteryjnie. Antyoksydanty są też substancjami, które w naturalny sposób zwiększają odporność immunologiczną organizmu, a co za tym idzie, m.in. obniżają ryzyko zachorowania na grypę czy przeziębienie. Pomocą w profilaktyce przeciwgrypowej jest regularne picie czystka z mlekiem. Jego spożywanie polecane jest szczególnie w okresie jesienno-zimowym, kiedy to ryzyko zachorowania wzrasta.

Przepis na czystek z mlekiem – składniki

Aby przygotować czystek z mlekiem konieczne jest zaopatrzenie się w susz z czystka. M Najlepiej jest kupić cięte liście z odmiany tureckiej albo greckiej. Dzięki temu ziołowy napar nie będzie miał gorzkiego smaku. Czystek turecki lub grecki jest też wyższej jakości niż ten pochodzący z Albanii. Oprócz ciętych liści czystka potrzebna będzie szklana mleka oraz 1-2 łyżeczki miodu np. lipowego lub gryczanego. Opcjonalnie dla smaku do naparu można dodać szczyptę imbiru suszonego lub świeżego.

Czystek w mlekiem – wykonanie

Aby przygotować czystek z mlekiem, to drugie należy zagotować i zalać nim czystek (dokładnie tak jak wodą przy tradycyjnej herbacie). Do wywaru  można od razu dodać starty imbir, a następnie odstawić pod przykryciem na ok. 20 minut. Po zaparzeniu się czystka susz należy odcedzić, dodać miód oraz wymieszać.

Czystek z miodem- dawkowanie

Czystek z mlekiem profilaktycznie najlepiej jest pić raz dziennie na nic, będzie zapobiegał on przeziębieniom i grypie. W przypadku, gdy infekcja już nas dopadnie zalecane jest dawkowanie napoju 3- razy dziennie. Regularnie pity będzie naturalnym antybiotykiem katar, stan zapalny gardła oraz oskrzeli czy infekcje dróg oddechowych.

Czystek z mlekiem jest naturalnym lekarstwem na przeziębienie, które mogą zażywać zarówno dorośli, jak i dzieci. Nie wywołuje on skutków ubocznych ani nie da się go przedawkować.

[Głosów:5    Średnia:3.8/5]

Be First to Comment

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

© Czystek.info.pl