Press "Enter" to skip to content

Ekstrakt z czystka

Z ekstraktem z czystka najczęściej mamy do czynienia przy tabletkach. Są one drugą najpopularniejszą formą zażywania tego leku roślinnego, zaraz po naparach zaparzanych z suszu. Jednak z ekstraktem z czystka spotykamy się również w przypadku nalewek czy soków wykonywanych z tej rośliny. Wszystkie te formy spożywania czystka dają te same efekty i działają prozdrowotnie na ludzki organizm. Zobacz, co należy wiedzieć o ekstrakcie z czystka.

Czystek w kapsułkach

O ekstrakcie z czystka najczęściej mówimy w kontekście tabletek. Są one popularną formą spożywania tego zioła i przeprowadzania nim terapii oczyszczających organizm. Tabletki z czystka można kupić zarówno w aptekach, jak i sklepach z ziołami czy zdrową żywnością. Zazwyczaj obejmują 60 kapsułek, co starcza na miesięczną kurację. Producenci tego typu specyfików zalecają zażywanie do 2 tabletek dziennie. W tabletkach oprócz ekstraktu z czystka znajdziemy i inne składniki np. substancje wypełniające, stearynian magnezu czy dwutlenek krzemu. Ze względu na ich obecność w kapsułkach należy ściśle przestrzegać zalecanej porcji dziennego spożycia. Samego ekstraktu z czystka nie da się przedawkować, ale w przypadku pozostałych składników jest to możliwe. Przed rozpoczęciem kuracji tabletkami z czystka należy również skonsultować się z lekarzem. Koniecznie powinny zrobić to kobiety w ciąży, karmiące piersią czy rodzice małych dzieci.

Ekstrakt z czystka zalety

Ekstrakt z czystka ma bardzo dobry wpływ na organizm człowieka. Dzięki dużej zawartości polifenoli  wspomaga jego odporność, chroni DNA oraz hamuje proces starzenia się. Tabletki zażywane są zarówno profilaktycznie, aby uchronić się przed chorobami, jak i jako element wspomagania terapii farmakologicznych. Wiele osób ekstrakt z czystka zażywa z myślą o swojej urodzie. Zawarte w czystku przeciwutleniacze sprawiają, że skóra dłużej jest jędrna, dobrze nawilżona, a zmarszczki wstępują z opóźnieniem.

Ekstrakt z czystka – informacje praktyczne

Kupując ekstrakt z czystka, należy zwrócić uwagę na kraj jego pochodzenia. Krzewy tej rośliny hodowane są na południu Europy w basenie Morza Śródziemnego. Głównym dostarczycielem czystka jest Grecja, Turcja i Albanii. Najlepszej jakości czystek pochodzi z Grecji i Turcji. Do jego produkcji wykorzystywane są liście opcjonalnie kwiaty. Ekstrakt z czystka pochodzący z Albanii zawiera również łodygi, w których nie ma wartościowych dla organizmu związków, przez co jest mniej skuteczny w kuracji. Kraj pochodzenia ekstraktu przekłada się na jego cenę.

[Głosów:6    Średnia:2.7/5]

Be First to Comment

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

© Czystek.info.pl