Press "Enter" to skip to content

Maseczka z czystka

Czystek jest roślina znana głównie z medycyny. Napary z niego stosowane są przy wielu schorzeniach. Jednak rośliną tę wykorzystuje się głównie w kosmetyce. Maseczka z czystka doskonale spisuje się w walce w wypryskami skórnymi czy trądzikiem. Polecana jest również Panią ze skórą dojrzałą, które chcą opóźnić procesy starzenia się i zahamować występowanie zmarszczek. Zobacz jak wykorzystać tę roślinę do domowej pielęgnacji cery oraz jak samodzielnie zrobić maseczkę z czystka.

Odmładzająca herbatka z czystka

Herbata z czystka robiona z suszu może służyć nie tylko do picia, ale także do codziennej pielęgnacji skóry. W użytku zewnętrznym będzie miała takie same właściwości jak przy zastosowaniu wewnętrznym. Oznacza to, że zawarte w czystku polifenole będą usuwać wolne rodniki oraz zapobiegać rozprzestrzenianiu się bakterii trądziku. Wystudzonym naparem należy smarować zmiany chorobowe. Aby terapia była skuteczna, należy stosować ją przez dłuższy czas.

Maseczka z czystka – regeneracja i odświeżenie

Z czystka można również samodzielnie przygotować maseczkę na twarz. Ma ona przede wszystkim działanie regenerujące. Chcą ją stworzy, w pierwszym kroku należy przygotować napar przy zachowaniu proporcji 2 łyżeczek czystka na ½ szklanki gorącej wody. Napar powinien parzyć się pod przykrycie ok. 10 minut. Następnie należy go przecedzić. W takim wywarz moczy się gazę, z wyciętymi otworami na oczy, nos i usta i przykłada ją na twarz. Na tkaninie można położyć plasterki ogórka. Maseczkę z czystka na twarzy trzyma się 10-15 minut. Regularne stosowanie maseczki z czystka sprawi, że cera będzie odświeżona i rozjaśniona.

Maseczka z czystka – oczyszczającą moc ziela czystka

Z ziela czystka można również stworzyć domową maseczkę oczyszczającą. W tym celu czystek miesza się z twarożkiem, witamina E oraz płatkami owsianymi. Przygotowując oczyszczającą maseczkę z czystka, 5 łyżek naparu z zioła należy zmieszać z twarożkiem, dodać do tego 5 kropel witaminy E oraz płatki owsiane. Powstała papka powinna być gęsta i dać się nałożyć na twarz. Maseczkę na twarzy powinno trzymać się 10 minut.

Czystek na twarzy – w czym pomaga?

Czystek stosowany na twarz pomaga w leczeniu trądziku. Jak pokazują badania, skutecznie zapobiega on namnażaniu się bakterii, które wywołują zmiany skórne. Jest on efektywniejszy niż ekstrakt np. z rumianku. Regularne stosowanie czystka w codziennej pielęgnacji twarzy pozwala również na pozbycie się blizn oraz przebarwień oraz opóźnić procesy starzenia się skóry. Roślina ma również działanie przeciwzapalne, przeciwwirusowe i przeciwgrzybiczne.

[Głosów:33    Średnia:2.6/5]

Be First to Comment

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

© Czystek.info.pl