Press "Enter" to skip to content

Z czym nie łączyć czystka?

Czystek jako roślina posiadająca duże właściwości lecznicze chętnie włączana jest to różnego terapii. Picie czystka w formie naparu czy zażywanie ekstraktu z niego rekomendowane jest przy chorobach nowotworowych, przeroście prostaty, chorobach górnych dróg oddechowych czy układu krwionośnego. Jednak w przypadku leczenia tych schorzeń czystek jest jedynie dodatkiem do terapii farmakologicznej, w której bierze się leki. Dlatego też powstaje pytanie, z czym nie łączyć czystka.

Spożywanie czystka przy chorobach

Czystek traktowany jest przez wiele osób jako uzupełnienie tradycyjnego leczenia. Lekarze coraz częściej zalecają picie naparów z tej rośliny, argumentując to dużą zwartością antyoksydantów w czystku, które m.in. wzmacniają ogólną odporność immunologiczną organizmu. Choroby, przy jakich często stosuje się czystek to nowotwory, przerost prostaty, miażdżyca, schorzenia górnych dróg oddechowych i układu krwionośnego, alergie oraz uczulenia. Wraz z czystkiem schorzenia te wymagają również zażywania tradycyjnych leków. Stąd też wiele osób zastanawia się, z jakimi medykamentami czystka nie powinno się pić.

Z czym nie powinno się pić czystka?

Czystek to naturalny ziołowy specyfik, który nie wykazuje żadnych niebezpiecznych dla zdrowia substancji. Dotychczas nie udało się ustalić żadnych przeciwwskazań do spożywania czystka w formie naparu czy też tabletek. Te formy zażywania czystka są bezpieczne dla każdej osoby. Bez ryzyka herbaty z czystka mogą pić osoby każdym wieku, od okresu niemowlęcego do później starości. Jak pokazuje praktyka, również żaden stan zdrowia nie jest przeciwwskazaniem do zażywania ekstraktu z południowo europejskiej rośliny. Stosować mogą ją osoby chorujące na różnego rodzaju schorzenia, matki karmiące czy kobiety w ciąży. Czystek jako 100% bezpieczne zioło nie wchodzi również w żadne reakcje z lekami farmaceutycznymi czy innymi ziołami. Bez przeszkód można więc go zażywać, jeśli systematyczne stosuje się medykamenty. Czystek można również łączyć z innymi ziołami, tym samym dodając naporowi właściwości. Najbardziej znane połączeń to czystek z trawą cytryną czy z melisą.

Dawkowanie czystka

Czystek nie wywołuje żadnych skutków ubocznych, dlatego też trudno go przedawkować. Aby jednak móc mówić o efektach zażywania czystka należy pamiętać o regularności jego spożywania oraz tym, że dziennie należy wypijać co najmniej 100 ml płynu lub zażywać 2 tabletki. Kuracja czystkiem powinna trwać nie krócej niż 30 dni, przy czym zioło można zażywać stale, robiąc sobie kilkudniowe przerwy.

Z czym nie zażywać czystek – kiedy pić naprawy ziołowe?

Szukając informacji o tym, że czym nie zażywać czystka można natknąć się na to, aby zioła nie pić do jedzenia oraz bezpośrednio przed i po nim. Popijanie czystkiem jedzenia może hamować przyswajanie przez organizm pierwiastka magnezu i prowadzić do anemii.

[Głosów:285    Średnia:2.5/5]

Be First to Comment

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

© Czystek.info.pl